Właściwości Yerba Mate i jej oddziaływanie na organizm człowieka.

Działanie Yerba Mate

Wypicie więcej niż dwóch filiżanek kawy dziennie, zazwyczaj powoduje drżenie rąk, niepokój i problemy z zaśnięciem w nocy. A gdyby tak znaleźć zdrowszy zamiennik kawy? Yerba mate może być świetną alternatywą dla “małej czarnej”, ponieważ nie tylko delikatnie pobudza, ale też ma zbawienne Działanie na Ludzki organizm. Co dobrego dla naszego ciała jest w stanie uczynić yerba mate? 

Yerba mate – niezwykłe właściwości aromatycznego napoju

Moda na picie yerba mate w Polsce dopiero się zaczyna, podczas gdy na całym świecie celebryci, sportowcy i zwyczajni obywatele delektują się oryginalnym smakiem napoju, popijanego z drewnianego kubka. Nie bez przyczyny, picie yerba mate nie jest kaprysem, ekstrawagancją, czy trendem lansowanym przez celebrytów, który szybko przeminie, systematyczne picie yerby może przynieść realne korzyści naszemu organizmowi. Ten niezwykły napój, który zwykło się pić z drewnianego naczynia, znano już przed wiekami i ceniono za jego właściwości zdrowotne. Ostatnimi laty yerba mate coraz częściej gości w polskich domach, dlaczego warto po nią sięgać? 

Działanie Yerba Mate

Yerba mate pozytywnie Oddziałuje na cały Ludzki organizm, wpływ napoju na zdrowie i wygląd naszego ciała, jest bardzo duży, dlatego popijanie aromatycznego naparu, powinno stać się zdrowym nawykiem, każdego świadomego człowieka.

Skąd się biorą niezwykłe właściwości prozdrowotne yerba mate?

Lista zdrowotnych właściwości yerba mate jest bardzo długa. Napój ten pozytywnie Oddziałuje na cały organizm człowieka, jego zdrowie fizyczne i psychiczne, a nawet na sprawność seksualną. Dzięki yerba mate możemy podnieść swoją odporność, poprawić koncentrację, przyśpieszyć proces odchudzania się oraz podkręcić libido. Skąd się biorą tak niezwykłe właściwości suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego?

Przede wszystkim yerba mate zawiera ogromne ilości witaminy E, która zapewnia nam zdrowie i młody, promienny wygląd, ponieważ jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Yerba mate, jako bogate źródło witaminy E, spowalnia nasze procesy starzenia się i pozwala nam, przedłużyć młodość. Witamina E to nie jedyny cenny składnik odżywczy, którego dostarcza nam yerba mate. Napar ten, czeto mylnie zwany herbatą, to prawdziwa skarbnica, witamin, minerałów i wartościowych składników odżywczych. Regularne picie yerby może zaspokoić nasze zapotrzebowanie na żelazo, potas i krzem oraz wiele innych mikroelementów. Wonny napar z suszu jest również pełen alkaloidów, z których najbardziej znanym jest bez wątpienia kofeina – odpowiedzialna za właściwości pobudzające yerby.