Schorzenia

Zioła na pamięć

Zioła na pamięć

Problemy z pamięcią odczuwa zdecydowana większość ludzi. Niezależnie od tego czy jest to okazjonalne zapominalstwo czy utrata pamięci krótkotrwałej, która zakłóca codzienne życie, należy podjąć odpowiednie kroki.

Leczenie utraty pamięci

Leczenie utraty pamięci zależy od przyczyny. W wielu przypadkach może to być odwracalne w przypadku leczenia. Na przykład, utrata pamięci z powodu leków może zostać rozwiązana poprzez zmianę leków. Suplementy odżywcze mogą być użyteczne w walce z utratą pamięci spowodowaną niedoborem składników odżywczych. Leczenie depresji może być pomocne dla pamięci, gdy depresja jest czynnikiem sprawczym. W niektórych przypadkach – takich jak po udarze – terapia może pomóc ludziom zapamiętać, jak wykonać pewne zadania, takie jak chodzenie lub wiązanie butów. W innych przypadkach pamięć może z czasem ulec poprawie.

Leczenie może być również specyficzne dla warunków związanych z utratą pamięci. Na przykład, dostępne są leki pomocne w celu leczenia problemów z pamięcią związanych z chorobą Alzheimera, a leki pomagające obniżyć ciśnienie krwi mogą pomóc Zmniejszyć ryzyko większego uszkodzenia mózgu z powodu demencji związanej z wysokim ciśnieniem krwi. Zioła na pamięć – które są skuteczne?

Zioła na pamięć

Jeśli chodzi o zioła, dla poprawy pamięci najlepiej sprawdzą się następujące: Miłorząb dwuklapowy, żeń-szeń, różaniec górski, pieprzyca peruwiańska oraz wąkrotka azjatycka