Schorzenia

Zioła na potencję

zioła na potencję

Zaburzenia erekcji to schorzenie, które dotyczy mężczyzn w każdym wieku. Jednak najczęściej występuje u mężczyzn powyżej 75 roku życia – jak podaje American Academy of Family Physicians.

Ziołowe suplementy na potencję a skutki uboczne

W dzisiejszych czasach istnieje Wiele metod leczenia zaburzeń erekcji. Jednak niektórzy mężczyźni wolą brać ziołowe suplementy jako alternatywę do różnego rodzaju medykamentów. Wiele ziół poprawia funkcje seksualne u mężczyzn. Mimo to każdy mężczyzna powinien zachować ostrożność podczas przyjmowania jakiejkolwiek Formy suplementacji ziołowej, ponieważ nie ma spójności w mocy lub czystości sprzedawanych ziół. Przez to mogą one być skażone lub źle oznakowane. Niektóre zioła na potencję mogą wchodzić w interakcję z lekami, więc przed podjęciem ziół należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą o potencjalnych problemach.

Miłorzab japoński

Miłorzab japoński – Ginkgo biloba jest używany od tysięcy lat w leczeniu wielu schorzeń, np. demencji, lęków i nerwowości, a także słabego przepływu krwi do mózgu oraz męskich narządów płciowych.

Jak to działa: Zwolennicy przyjmowania ginkgo z powodu zaburzeń erekcji uważają, że ginkgo rozszerza naczynia krwionośne w celu poprawy przepływu krwi do organów płciowych.

Badania: Mayo Clinic oznaczył miłorząb w leczeniu zaburzeń erekcji znakiem “C”, co oznacza, że nie ma jasnych dowodów naukowych na stosowanie tego zioła.

Według Columbia University ginkgo biloba pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych, które zostały spowodowane przez przyjmowanie selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRIs), leków przepisanych w leczeniu depresji.

zioła na potencję

Efekty uboczne: Ginkgo może zwiększyć ryzyko krwawienia, dlatego osoby zażywające leki przeciwkrwotoczne nie powinny go przyjmować w ogóle. Inne działania niepożądane to mdłości, bóle głowy, zaburzenia żołądka i podrażnienia jamy ustnej.

Czerwony Żeń-szeń

Żeń-szeń, inaczej zwany jako panax ginseng, to zioło promowane przez koreańskich zielarzy w leczeniu zaburzeń erekcji.

Jak to działa: Nie istnieją żadne naukowe raporty potwierdzające jego pozytywne działanie na potencję. Jedną z teorii mówi, że wpływa na hormony odpowiedzialne za osiągnięcie erekcji. Inna głosi, że wspomaga przepływ krwi poprzez zwiększenie ilości tlenku azotu.

Badania: British Journal of Clinical Pharmacology w 2008 roku opublikował wyniki badań, w których czerwony żeń-szeń był bardziej skuteczny niż placebo przy zmniejszaniu objawów ED.

Efekty uboczne: Przyjmowanie czerwonego żeń-szenia może powodować bezsenność.