Właściwości pobudzające Yerba Mate. Dlaczego i jak dodaje nam energii?

Właściwości pobudzające Yerba Mate

Yerba mate staje się bez wątpienia coraz bardziej populara w Polsce. Jeszcze kilka lat temu znana była głównie w Ameryce Południowej, gdzie stwierdzono, iż jest ona doskonałym zamiennikiem kawy. Yerba mate cechuje się właściwościami oczyszczającymi, energetyzującymi oraz poprawiającymi libido człowieka. Co warto wiedzieć o yerba mate? Skąd pochodzą jej dobroczynne właściwości?

Co to jest yerba mate?

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z tym, w jaki sposób parzyć yerba mate i skąd biorą się jej energetyzujące i Pobudzające właściwości, sprawdźmy, czym w ogóle jest yerba mate. Yerba mate to naturalny napar, który wytwarzany jest z ostrokrzewu paragwajskiego. Mówi się, że jest to krzew, jednak swoim wyglądem do złudzenia przypomina drzewo.

Napój ten cechuje się silnymi właściwościami pobudzającymi i energetyzującymi. Ponadto wymienić można tutaj także właściwości odchudzające. W składzie yerba mate znajdziemy masę witamin i minerałów, dlatego herbata ta znalazła tak szerokie zastosowanie. 

Którą yerba mate wybrać?

Zasadniczo wymienia się kilka rodzajów yerba mate. Która jednak pobudza w największym stopniu i może stać się zamiennikiem kawy?

  • Yerba mate argentyńska- Niezwykle delikatna i łagodna w smaku, cechuje się mniejszą ilością pyłu. Ma także nieco goryczkowy smak. Zalecana jest szczególnie osobom początkującym.
  • Yerba mate paragwajska-. Ma nieco wędzony aromat i jest bardzo drobno cięta. Ma większą zawartość pyłu i jest mocniejsza w działaniu. Zalecana szczególnie osobom poszukującym zamiennika kawy.
  • Yerba mate brazylijska- Jest soczyście zielona. Suszy się ją przede wszystkim powietrzem, dlatego jest bardzo zdrowa dla naszego organizmu. Można porównać ją do nieco trawiastego smaku, jednak w smaku okazuje się słodka!
  • Yerba mate urugwajska- Nie pochodzi z Urugwaju, jednak jest 4 i ostatnim rodzajem yerby. Delikatna i subtelna w smaku. Ukochana przez Urugwajczyków.
Właściwości pobudzające Yerba Mate

Właściwości Pobudzające yerba mate

Warto zaznaczyć, że w yerba mate znajduje się wiele cennych witamin i minerałów. Zdaniem ekspertów za Pobudzające właściwości yerba mate odpowiadają witaminy z grupy B oraz polifenole, ksantyny i saponiny.

Oczywiście głównym składnikiem pobudzającym w yerba mate jest kofeina, która uwielbiana jest przez ludzi na całym świecie. Kofeina należy do jednych z ulubionych używek każdego człowieka. Związek ten znajduje się między innymi w kakao i guaranie. Dlaczego jednak yerba mate jest znacznie lepszym i efektywniejszym zastrzykiem Energii dla człowieka niż kawa?

Przede wszystkim jej działanie nie jest nagłe. Kofeina oraz inne substancje pobudzane są w sposób powolny. Nie następuje tutaj zastrzyk Energi, który kończy się szybkim dołkiem energetycznym, jak w przypadku kawy. Wszystko to za sprawą ogromnej ilości składników towarzyszących kofeinie. W yerbie znajduje się także teobromina, która nie dopuszcza do nagłego skoku ciśnienia i kofeinowej palpitacji serca człowieka. Zawarty w naparze magnez nie tylko pobudza, ale także aktywuje umysł, przez co stajemy się bardziej skoncentrowani. 

Yerba mate- Dawka pobudzenia i Energii dla sportowców!

Yerba mate to ogromna dawka minerałów i witamin. Potrafi postawić na nogi niejednego człowieka! Pobudzające właściwości tego naparu sprawiają, że zalecany jest on szczególnie dla osób uprawiających sport.
Ciało człowieka po spożyciu naparu staje się mineralno-witaminową bombą, która gotowa jest do pokonania nawet najtrudniejszych przeszkód! Yerba ponadto wpływa także na zwiększenie odporności, dlatego sportowiec w okresie zachorowań nie będzie musiał przejmować się wykluczeniem z zawodów. Warto o tym pamiętać.