Muira Puama

Muira Puama

Wiele osób twierdzi, że najlepsze korzyści zapewnia nam to, co pochodzi od samej matki natury. Właśnie dlatego coraz więcej producentów suplementów diety sięga po składniki, które były popularne jeszcze setki lat temu. Bardzo dobrym tego przykładem jest Muira Puama, czyli egzotyczna roślina charakteryzująca się wieloma korzystnymi właściwościami dla organizmu człowieka. Co warto wiedzieć na jej temat?

Czym jest Muira Puama?

Muira Puama zwana również Ptychopetalum olacoides to nic innego jak tropikalna roślina, której naturalnym środowiskiem jest Peru, Brazylia, Kolumbia czy też Wenezuela. To właśnie na tamtych obszarach rozpoczęła się Jej medyczna historia, gdyż tamtejsza ludność już od bardzo długiego czasu wykorzystuje jej właściwości terapeutyczne. Co ciekawe w Europie Muira Puama znalazła się dopiero w roku 1920, kiedy to używano ją, jako organiczny oraz bezpieczny środek, którego zadaniem było wzmaganie popędu seksualnego. 

Jak działa Muira Puama?

Substancje, jakie zawarte są w Muira Puama, wykazują bardzo pozytwny wpływ na sprawność seksualną, gdyż usuwają wszelkie nieprawidłowości oraz znacząco poprawiają funkcjonowanie narządów płciowych. Aktualnie roślina ta wykorzystywana jest jako bardzo bezpieczna metoda przeciwdziałania wszelkim zaburzeniom wzwodu czy też przedwczesnej erekcji. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że z Muira Puama mogą korzystać również kobiety. Jej stosowanie przeciwdziała spadkom libido oraz oziębłości seksualnej. 

Warto również zaznaczyć, że Muira Puama bardzo dobrze sprawdza się również jako środek, który poprawia pracę naszego układu nerwowego. Charakteryzują ją również właściwości tonizujące, jakie są odczuwalne w codziennym życiu. W związku z tym osoby, które zażywają Muira Puama, są o wiele bardziej Odporne na zmęczenie oraz znacznie szybciej przeprowadzają reakcje regenerujące. 

Muira Puama

Jak dawkować Muira Puama?

Muira Puama to zupełnie naturalny suplement diety, dlatego w bardzo dużej ilości wypadków spotkamy go w formie korzeni czy też sproszkowanej kory, dzięki której będziemy mogli przygotować Prozdrowotne napary. Jak je przyrządzać? Jedyne co musimy zrobić to gotować jedną łyżeczkę proszku w 250 ml przez około 15 minut. Kiedy nasz napój będzie gotowy, jedyne co musimy zrobić to chwilkę odczekać i go spożyć. W ciągu 24 godzin zaleca się wypicie dwóch porcji, a po około 3 tygodniach kuracji przerwę. 

Dlaczego warto stosować Muira Puama?

Mimo tego, że suplementacja Muira Puama to w dalszym ciągu ciekawostka, to bardzo duża część osób pozytywnie wypowiada się na temat tej rośliny. Najczęściej używa się jej, jako środka wspomagającego sprawność seksualną czy też Naturalnego afrodyzjaka. Najważniejszą zaletą tej rośliny jest jej bezpieczeństwo oraz długotrwałe efekty. W trakcie jej zażywania nie odczujemy żadnych skutków ubocznych tak, jak miałoby to miejsce w przypadku innych suplementów. Nie możemy również nie wspomnieć, że Muira Puama jest znacznie skuteczniejsza niż popularne tabletki na potencję, dlatego wiele panów naprawdę ją poleca.