zioła na cholesterol

Zioła na cholesterol

Clogged Artery with platelets and cholesterol plaqueCholesterol jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje w każdym organizmie i odpowiada za produkcję wielu ważnych hormonów, trawienie tłuszczów oraz syntezę kwasów żółciowych. Czasami poziom cholesterolu jest zbyt wysoki. Może to wynikać ze złej diety bogatej w tłuszcze nasycone i cholesterol, z otyłości, z małej aktywności fizycznej lub jej braku, jak i ze źle leczonej cukrzycy. Oprócz tego wysoki cholesterol jest również uwarunkowany genetycznie. Większą skłonność do problemów z nim mają osoby z podobnymi przypadkami w rodzinie. Wysoki poziom cholesterolu nie daje często wyraźnych objawów. Do najbardziej charakterystycznych z nich zalicza się tzw. żółtaki cholesterolowe czyli jasnożółte, zgrubiałe plamki widoczne na kolanie, łokciu lub też w okolicach powiek, a także bóle nóg, zawroty głowy i ogólny brak energii.

Wysoki poziom cholesterolu leczy się najczęściej stosując odpowiednią dietę lub środki leczenia farmakologicznego. Istnieje jednak szereg ziół, które mogą być pomocne w jego obniżeniu. Jeśli chodzi o zioła na cholesterol, doskonale sprawdzi się będący źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych olej z nasion wiesiołka, wspomagający wątrobę (w której gromadzi się w nadmiarze cholesterol) odwar lub nalewka z mniszka lekarskiego, a także napar z lucerny, która zawiera saponiny odpowiadające za ograniczenie odkładania się w naczyniach krwionośnych złogów miażdżycowych.

Zobacz również: Ranking tabletek na odchudzanie

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *