Zioła i ich rola w walce z przeziębieniem

Zioła w codziennej diecie

Na okres jesienno-zimowy przypada szczyt zachorowań. Człowiek nawet w najlepszej formie musi liczyć się z tym, że dopadnie go infekcja. Często zmagamy się z katarem, bólem gardła i innymi objawami typowymi dla przeziębienia. Prócz leków, warto wesprzeć się innymi metodami, które pomogą pokonać chorobę, między innymi są to zioła. Jaka jest ich rola w walce z przeziębieniem? Podpowiadamy.

Zioła w codziennej diecie

Medycyna naturalna jest znana i używana od pokoleń. Każdego dnia odkrywana jest nowa Rola ziół i ich właściwości. Faktem jest to, że dobrze dobrane potrafią przyczynić się do zmniejszenia naszego problemu lub całkowitego jego rozwiązania. Mowa tutaj np. o herbatach ziołowych. Szczególnie polecane są one dla osób zmagających się z nadwagą bądź kwasowością żołądka. Czerwona i zielona herbata wykazują właściwości, które odgrywają ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Dla osób, które cierpią na problemy trawienne, skuteczne mogą okazać się mieszanki ziołowe z szałwii, melisy oraz mięty. Gdy borykamy się z częstym uczuciem przejedzenia, warto sięgnąć po dziurawiec. Jest to zioło, które odgrywa ważną rolę w procesach wątroby, między innymi pomaga wydzielać soki trawienne. Możemy sięgnąć również po ostropest, który wspomaga pracę tego narządu.

Warto pamiętać, że ziół używamy przy doprawianiu przypraw, aby dodać im smaku. Tutaj szczególnie istotny jest czosnek, który łagodzi stany zapalne. Kurkuma wzmacnia nasz układ trawienny, a oregano zapobiega infekcjom. Na uwagę zasługuje również cynamon, który chroni przed stresem oksydacyjnym oraz mięta, która prócz dobrego wpływu na układ pokarmowy, działa również przy leczeniu infekcji dróg oddechowych. Gdy chcemy dodać sobie energii, warto sięgnąć po korzeń imbiru.

Jakie zioła na przeziębienie?

Zdaniem niektórych osób zioła to alternatywa dla wyrobów farmaceutycznych. Istnieją Leki roślinne, które wykazują działanie immunostymulujące. To znaczy, że mają właściwości przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. O jakich ziołach mowa?

  • Kora z wierzby purpurowej. Warto stosować napar z kory, gdy chcemy zbić gorączkę. Ma działanie podobne do aspiryny.
  • Lipa i czarny bez. Skuteczna w walce z przeziębieniem. Działa napotnie i przeciwzapalnie.
  • Dzika róża i malina. Działają przeciwzapalnie. Ich atutem jest to, że zawierają naturalną witaminę C, która wesprze organizm w walce z przeziębieniem. Pamiętajmy, że możemy każdego dnia wspierać nasz organizm, przyjmując odpowiednie witaminy i minerały.
  • W przypadku bólu gardła warto sięgnąć po szałwię lub rumianek.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Dodaj komentarz