zioła na rwę kulszową

Zioła na rwę kulszową

Nie znamy dnia ani godziny, kiedy nagle może zaatakować nas rwa kulszowa w postaci przenikliwego i wręcz paraliżującego bólu w okolicach pleców i nóg. Schorzenie to potrafi dosłownie zwalić z nóg i uniemożliwić poruszanie się.

Przyczyny i objawy rwy kulszowej

Rwa kulszowa to nic innego jak zapalenie korzonków, które jest wynikiem słabej kondycji kręgosłupa. Pojawia się dotkliwy ból w dole pleców, który paraliżuje wręcz całe ciało. Najczęściej obejmuje on okolice lędźwi, ale może promieniować również w okolice ud i barków.

Do rwy kulszowej dochodzi w wyniku mechanicznego uciskania uszkodzonego dysku na sąsiadujące korzenie nerwowe. W grupie zwiększonego ryzyka znajdują się osoby po trzydziestym roku życia. Wraz z wiekiem nasz kręgosłup jest coraz bardziej zużyty, a zmiany zwyrodnieniowe mają charakter postępujący.

Przyczyną rwy kulszowej mogą być zwyrodnienia i urazy, intensywny wysiłek fizyczny oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta uboga w witaminy i minerały (szczególnie w wapń).

Zioła na rwę kulszową

W leczeniu rwy kulszowej niezwykle pomocne okazują się być pewne zioła.

Warto sięgnąć po pokrzywę, świętojańskie ziele, porzeczkę, tawułę łąkową i bez. Zaleca się pić napary ziołowe w ilości do trzech szklanek dziennie między posiłkami, które sporządza się z dwóch łyżek suszu zalanego wrzątkiem.

Jeśli borykamy się z rwą kulszową, reumatyzmem, zapaleniem stawów i gośćcem, to dziurawiec zwyczajny przyniesie nam ukojenie. Rano i wieczorem można pić napary przygotowane z mieszanki ziół takich jak liście czarnej porzeczki i poziomki oraz pączki topoli, kwiaty tawuły łąkowej i liście brzozy. Zagęszczony odwar z owoców bzu czarnego, pity do dwóch razy w ciągu dnia także pomoże przy rwie kulszowej i zapaleniu nerwu trójdzielnego.

Można także kupić gotową mieszankę ojca Klimuszki na rwę kulszową, w której znajdują się ziele bylicy pospolitej, liście brzozy, ziele dziurawca, liście borówki brusznicy, kłącze perzu, liście borówki czernicy, korzeń arcydzięgla, kwiaty wiązówki, pierwiosnek, lawenda i kora kaliny koralowej.

Świetne na rwę kulszową będą także kurkuma, kora z białej wierzby, diabelski pazur, korzeń lukrecji, tarczyca bajkalska, kwiat lipy, korzeń dziewanny i smorzewka.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *