Zioła na potliwość

Zioła na potliwość

Nadmierna potliwość jest bardzo nieprzyjemnym problemem. Istnieje wiele naturalnych metod walki ze wspomnianą dolegliwością. Działanie ziół doskonale łagodzi objawy potliwości.

Czym jest nadmierna potliwość?

Nadmierna potliwość to schorzenie, które jest spowodowane bardzo dużą aktywnością gruczołów potowych – organizm wtedy produkuje i wydziela więcej potu niż powinien. Potliwość szczególnie zauważana jest w czasie intensywnego wysiłku fizycznego lub w okresach letnich, kiedy Temperatura powietrza jest wysoka.

Wiele sytuacji może wywołać nadmierną potliwość, na przykład czynniki emocjonalne (ciągły stres lub strach). Potliwość mogą wywoływać również hormony oraz produkty spożywcze. Nadmierne pocenie może być także objawem chorób, np. nadczynności tarczycy, cukrzycy lub problemów z nerkami. Osoby podatne na potliwość to przede wszystkim: ludzie otyli, osoby mające problem z gospodarką hormonalną lub alkoholem oraz kobiety w ciąży. Zioła na potliwość – jakie wybrać?

Jak naturalnie przeciwdziałać nadmiernej potliwości?

Nadmierna potliwość to nieprzyjemne schorzenie, które w łatwy sposób może zostać wyleczone. Wystarczy sięgnąć po naturalne zioła i wprowadzić je do swojej codziennej diety. Napary i herbaty ziołowe w skuteczny sposób pomogą w ograniczeniu potliwości.

Zioła na potliwość

Zioła na nadmierne pocenie

Jednym z nich jest picie szałwii. Wywar ten pozwala na zmniejszenie nadmiernej potliwości, zwłaszcza tej spowodowanej nerwowością. Zalecane jest codzienne picie przynajmniej dwóch filiżanek herbaty z szałwii.

Kolejnym ziołem mającym wpływ na ograniczenie schorzenia jest rumianek. Picie naparu z rumianku pozwala na ograniczenie potliwości, zwłaszcza z rejonu pach. Zioła na potliwość, takie jak szałwia i rumianek pozwolą w Naturalny sposób leczyć schorzenie związane z nadmiernym wydzielaniem potu.

Inne zioła na potliwość

  • Głóg
  • Eukaliptus
  • Hyzop lekarski
  • Wierzba biała