zioła na pasożyty

Zioła na pasożyty

Choroby pasożytnicze najczęściej dotykają dzieci, a to ze względu na problem z przestrzeganiem podstawowych zasad higieny. Sprzyjają im również złe warunki sanitarne, a także przebywanie w dużych skupiskach ludzi. Problem ten, choć powszechnie uważany za krępujący, dotyka dzieci i dorosłych ze wszystkich środowisk. Jak zatem z nim sobie radzić?

Choroby pasożytnicze – co najczęściej nas atakuje?

Pasożytami najczęściej atakującymi, zwłaszcza najmłodszych, są owsiki. Częstym problemem jest również lamblioza – schorzenie pasożytnicze układu pokarmowego wywołane przez pierwotniaki. Od 1 do 18 proc. populacji Polaków ma problem z glistą ludzką, w tym osoby w starszym wieku. Coraz większym problemem staje się alweokokoza, czyli bąblowica wielojamowa, która też wywoływana jest przez pasożyty. Zdarzają się również pojedyncze przypadki zarażenia innymi pasożytami, np. tasiemcem.

Zioła na pasożyty ludzkie – które są skuteczne?

Choć zioła na pasożyty ludzkie powszechnie uważa się za skuteczną naturalną metodę odrobaczania, to jednak należy pamiętać, że nie są one w stanie zahamować ich rozmnażania, dlatego po odstawieniu ziół, dokuczliwe objawy po prostu powrócą. Jednak można je potraktować jako kurację wspomagającą leczenie farmakologiczne. Najlepiej nadają się do tego zioła gorzkie i ostre, takie jak np. pieprz czerwony, tymianek, piołun pospolity, czosnek czy mięta błotna. Można też sięgnąć po goździki, pestki dyni i owoce granatu. Napar mający właściwości zmniejszające aktywność pasożytów robi się z ziela tymianu, korzenia omanu, kłącza tataraku, mięty pieprzowej, a nawet liści orzecha włoskiego z dodatkiem piołunu.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *