Co warto wiedzieć na temat olejowania włosów?

Olejowanie włosów

Olejowanie to metoda pielęgnacji włosów i skóry głowy, która w ostatnich latach zdobyła bardzo dużą popularność. Oleje to substancje pełne wartościowych kwasów tłuszczowych, które pozwalają przywracać włosom miękkość, blask i sprężystość.

Dlaczego warto olejować włosy?

Na olejowanie włosów powinny zdecydować się te wszystkie panie, które narzekają na kondycję swojej fryzury. Prawidłowe i regularne olejowanie sprawia, że włosy stają się sprężyste, mocne i błyszczące. Już na pierwszy rzut oka wydają się miękkie i zdrowe. Olejowanie nie tylko je wygładza, ale także zapobiega kruszeniu i łamaniu.

Aplikacja oleju na włosy sprawia, że każde pasmo otula ochronny film. Kwasy tłuszczowe, które wchodzą w jego skład, regenerują i odżywiają włosy. Oleje można stosować także w celu zabezpieczenia końcówek włosów, nakładając na nie kilka kropel produktu tuż przed wyjściem z domu.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że sam olej nie nawilża włosów – w tym celu najlepiej postawić na odpowiednio dobrane szampony, odżywki i maski. Oleje z kolei umożliwiają zatrzymanie wilgoci i substancji odżywczych we włosach, co pozytywnie wpływa na ich stan.

Jak dobrać najlepszy olej do włosów?

Warto podkreślić, że konkretny olej do pielęgnacji dobiera się w zależności od stopnia porowatości włosów. Nieco więcej na temat sposobu aplikacji oleju znaleźć można na stronie internetowej https://onlybio.life/blog/olejowanie-wlosow-poradnik-b34.html.

Samą porowatość włosów można ocenić, przesuwając palcem po pojedynczym włosie od jego nasady aż po sam koniec. Jeśli włosy są wyraźnie szorstkie, można mówić o włosach wysokoporowatych. Są to włosy, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie suchych, matowych i zniszczonych. Najczęściej są to kosmyki, które mają za sobą inwazyjne zabiegi fryzjerskie, bądź też są nieodpowiednio pielęgnowane na co dzień. W przypadku włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzają się olej arganowy, macadamia, rzepakowy, sezamowy, słonecznikowy, sojowy, z orzechów laskowych, orzechów włoskich bądź też pestek winogron.

Olejowanie włosów

Włosy średnioporowate to włosy, które określa się mianem normalnych. Pomimo tego że nie wydają się zniszczone, ich gładkość i miękkość pozostawia wiele do życzenia. Posiadają naturalny blask, który można podkreślić stosowaniem odpowiedniego oleju. W przypadku włosów średnioporowatych najczęściej stosuje się olej słonecznikowy, arganowy, z orzechów laskowych, ze słodkich migdałów, awokado, kameliowy, makadamia czy też oliwę z oliwek.

Jeśli chodzi o typy włosów, można wyróżnić także włosy niskoporowate. Są to włosy, które nie potrzebują rozbudowanej pielęgnacji – są gładkie, błyszczące i lejące się. Aby podkreślić ich piękny wygląd, można olejować je przy pomocy masła kawowego, kakaowego bądź też awokado, ewentualnie wykorzystać olej kokosowy, laurowy, palmowy lub rycynowy.

Regularne olejowanie włosów – co najmniej dwa razy w tygodniu – to zabieg, który przynosi efekty już po krótkim czasie. Pierwsze rezultaty można zauważyć po miesiącu prawidłowego olejowania. Włosy stają się wyraźnie zdrowsze, gładsze i odżywione.

Dodaj komentarz