Odżywki dla nastolatek? Koniecznie z naturalnym składem

Odżywki do włosów dla nastolatek

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pielęgnacja włosów dojrzewającej nastolatki może być trudna i wymagająca. Wszystko dlatego, że na stan fryzury w dużym stopniu wpływa burza hormonów tocząca się w organizmie. Wzmożona praca gruczołów łojowych może skutkować nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, co negatywnie odbija się w ich wyglądzie. Warto wiedzieć, jakie odżywki dla nastolatek sprawdzą się najlepiej

Jaką odżywkę do włosów dla nastolatki wybrać?

Z racji tego, że zrównoważona pielęgnacja włosów u nastolatki to spore wyzwanie, warto postawić na naturalne odżywki do włosów dostępne na stronie starsfromthestars.pl. Występują w nich wyłącznie naturalne składniki pochodzenia mineralnego, zwierzęcego lub roślinnego, które nie tylko odżywiają i nawilżają włosy, ale także zapobiegają ich nadmiernemu przetłuszczaniu się.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że sama odżywka nie wystarczy. Włosy nastolatek często bywają podatne na uszkodzenia i zniszczenia, dlatego warto zrezygnować z inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, które mogą jedynie pogorszyć ich kondycję. Mowa tutaj choćby o koloryzacji włosów.

Nawet najlepsza odżywka do włosów nie pomoże, jeśli nie zwróci się uwagi na codzienne nawyki. Nastolatki, które chcą, by ich włosy były piękne i zdrowe, powinny zrezygnować z prostowania i kręcenia pasm. Wysokie temperatury, jak powszechnie wiadomo, niezbyt pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Młode kobiety, które nie wyrażają sobie stylizacji bez prostownicy, powinny zadbać o każdorazowe stosowanie kosmetyków, które ochronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Jak wybrać naturalną odżywkę dla nastolatek?

Wiele osób wciąż wyznaje nieprawdziwą teorię, że do nastoletnich, przetłuszczających się włosów, nie powinno stosować się żadnej odżywki. A tymczasem trzeba mieć świadomość tego, że stosowanie tego typu kosmetyków stanowi jeden z filarów codziennej pielęgnacji kosmyków.

Zadaniem naturalnej odżywki do włosów jest dostarczanie nastoletnim kosmykom składników, które:

• nawilżą i wygładzą włosy,
• poprawiają sprężystość włosów,
• zapewnią fryzurze ładny wygląd,
• ułatwią rozczesywanie,
• ochronią włosy przed wpływem czynników zewnętrznych,
• zapobiegają plątaniu włosów,
• ułatwią ich układanie.

Odżywki do włosów dla nastolatek

Widać, odżywka niezaprzeczalnie przydać się może w pielęgnacji włosów także u nastolatek, które borykają się z nadprodukcją sebum. Warto jednak zadbać o to, aby dobrać ją odpowiednio do rodzaju włosów i stosować we właściwy sposób.

Przy wyborze i aplikacji odżywki na przetłuszczające się włosy u nastolatki warto zastosować się do następujących zasad:

• odżywkę nakłada się nie na skórę głowy, ale na same pasma od ucha aż po ich końce,
• u nastolatek warto stosować wyłącznie naturalne odżywki pozbawione silikonów, To składniki, które pozornie wpływają na poprawę wyglądu włosów, jednak mogą tylko nasilać występujące z nimi problemy,
• po aplikacji odżywki koniecznie trzeba zadbać o jej dokładne spłukanie – w przypadku włosów przetłuszczających się nienajlepszym wyborem będą odżywki bez spłukiwania.

Dodaj komentarz