Odchudzanie z pomocą dietetyka jest łatwiejsze

Konsultacja z dietetykiem

Zrzucenie zbędnych kilogramów wymaga samozaparcia i konsekwencji. O wiele łatwiej osiągnąć ten cel z pomocą profesjonalnego dietetyka. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty przed rozpoczęciem odchudzania.

Samodzielne odchudzanie wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Przede wszystkim z ryzykiem powstania niedoborów żywieniowych, które rzutują na zdrowie i samopoczucie.
W sieci i kolorowych magazynach nie brakuje przepisów na diety odchudzające, warto jednak pamiętać, że autorzy tego typu tekstów nie biorą na siebie odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne.

Każdy na własną odpowiedzialność stosuje się do zaleceń. Diety z gazet i portali mogą dać zadowalające efekty, ale dzięki specjalistycznej pomocy osiąga się je zwykle nieporównanie szybciej, łatwiej i bez szkody dla zdrowia.

Jakie korzyści daje konsultacja z dietetykiem?

Konsultacja z dietetykiem jest czymś niezastąpionym. Specjalista po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu układa dietę skrojoną pod indywidualne potrzeby klienta. Żaden uniwersalny przepis z internetu tego nie zastąpi.

Dietetyk umie w taki sposób dobrać produkty, aby pokryć w zupełności zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze i nie dopuścić do odczuwania głodu, a jednocześnie spowodować utratę wagi. Wskaże zdrowe przekąski, które z powodzeniem zastąpią słodycze. Podzieli się przepisami na szybkie dania, od których się nie tyje. Podpowie, co brać ze sobą do jedzenia do pracy, a czego nie.

Doradzi, jak gotować, aby nie spędzać w kuchni zbyt wiele czasu. Pomoże wyrobić klientowi zdrowe nawyki żywieniowe i wesprze go w chwili zwątpienia w sens diety. W doborze dań będzie się kierował ściśle określonymi kryteriami, takimi jak wiek, płeć, stan zdrowia, wskaźnik BMI, tempo przemiany materii, rodzaj wykonywanej pracy czy stopień aktywności fizycznej.

Bez specjalistycznej wiedzy na temat odżywiania nie sposób optymalnie skomponować diety odchudzającej. Dlatego konsultacja z dobrym dietetykiem jest na wagę złota.

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Internet roi się od ofert dietetyków, wydawałoby się więc, że wystarczy po prostu skorzystać z wyszukiwarki. Warto jednak wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty. Nie każdy, kto podaje się za eksperta w dziedzinie odżywiania i odchudzania, rzeczywiście nim jest. Jak więc odsiać osoby kompetentne od oszustów?

Przede wszystkim upewnij się, że dietetyk ma odpowiednie wykształcenie. Powinien ukończyć kierunkowe studia wyższe. Samo pomyślne zaliczenie paru kursów nie gwarantuje dobrego przygotowania teoretycznego do udzielania porad w zakresie zdrowego odżywiania. Dużym atutem jest dyplom ukończenia studiów na uczelni medycznej, ponieważ tam wykładają lekarze i dietetycy.

Nie pomyl trenera z dietetykiem! Jakkolwiek trenerzy wiedzą to i owo o odchudzaniu, to jednak zazwyczaj nie odznaczają się na tyle rozległą znajomością tej dziedziny, by można im było w stu procentach zaufać. Ich muskulatura może imponować, ale w układaniu jadłospisu priorytetem powinno być zdrowie, nie zaś sylwetka.
Mało się o tym mówi, ale zachwycającą budowę ciała przypłaca się często problemami zdrowotnymi, gdyż to doskonały wygląd, a nie dobrostan fizyczny i psychiczny stanowi nadrzędny cel wielu popularnych diet.

Nie zaszkodzi też zapytać o przebieg spotkania przed umówieniem się na wizytę, jeśli takich informacji nie ma na stronie internetowej czy na profilu w mediach społecznościowych.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się specjaliści udzielający konsultacji przez internet. Dieta online okaże się trafnym wyborem dla tych wszystkich, którzy chcą oszczędzić sobie czasu na dojazd do gabinetu.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Dodaj komentarz