Zioła Lecznicze

Cynamon

Cynamon

Cynamon to jedna z najstarszych przypraw korzennych, którą znamy. Cinnamomum zeylanicum Blume, czyli cynamonowiec cejloński, występuje na Madagaskarze, Sri Lance, Seszelach i Mauritiusie. Cynamonowiec to drzewo osiągające wysokość około 12 metrów o gładkiej, grubej korze i niewielkich białożółtych kwiatach.

Właściwości i zastosowanie cynamonu

Powszechnie znana i stosowana jest wysuszona kora cynamonowca. Znalazła ona swoje zastosowanie przede wszystkim w cukiernictwie. Nasiona cynamonowca cejlońskiego wykorzystywane są w kosmetyce, natomiast olejek cynamonowy znalazł swoje zastosowanie w lecznictwie.

Na jakie schorzenia może zadziałać cynamon? Wyciągi z kory cynamonowca pomagają przy dolegliwościach trawiennych, potrafią uporać się z brakiem łaknienia. Dostępne jest też coraz więcej badań wskazujących na pozytywne działanie cynamonu u osób chorujących na cukrzycę typu 2.

Cynamon bardzo dobrze radzi sobie również z różnego rodzaju infekcjami: można próbować wyleczyć za jego pomocą infekcje wirusowe, przeziębienia oraz grypę. Liście cynamonowca zawierające w sobie około 1% olejku używane są jako okłady na trudno gojące się rany.

Dodaj komentarz