zioła na łupież

Zioła na łupież

Łupież to choroba skóry głowy objawiająca się łuszczeniem naskórka. Białe, drobne kawałki zrogowaciałej skóry u nasady włosów, są jego oznaką.

Przyczyny powstawania łupieżu

Łupież może powstawać na skutek źle dobranej pielęgnacji np. zbyt silnego składnika myjącego w szamponie, który podrażnił skórę. Przyczyną może być także za rzadkie mycie włosów, które powoduje nagromadzenie się łoju i martwych komórek. Zdarza się, że mają na niego wpływ choroby typu łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca lub egzema. Często nasila się w okresie zimowym, ze względu na przesuszenie, spowodowane ogrzewaniem.

Czynniki podwyższonego ryzyka

Istnieje kilka aspektów według, których część ludzi jest bardziej narażona na łupież. Pierwszy z nich to płeć, bowiem problem ten dotyka w większości przypadków mężczyzn. Ma znaczenie także wiek, ponieważ bardziej narażone są dzieci i osoby starsze. Istotny jest także brak wystarczające higieny, czy zła dieta.

Zioła na łupież

W leczeniu bardzo dobrze sprawdzają się zioła, które pomogą uporać się z problemem i dodatkowo korzystnie wpłyną na nasze włosy. Możemy zastosować płukankę pokrzywową, miętową lub lipową. Bardzo dobrze sprawdzi się również wersja skrzypowa, łopianowa, lub nagietkowa. Każda z nich ma podobne działanie, a ich użycie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy zaparzyć zioła i odczekać do wystygnięcia. Następnie płukać włosy, a przede wszystkim skórę głowy, po każdym myciu, do osiągnięcia pożądanych efektów.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *