Schorzenia

Zioła na kurzajki

zioła na kurzajki

Brodawki to nie tylko problem estetyczny, ale również obniżający jakość codziennego życia. Kurzajki szpecą i nie jest łatwo się ich pozbyć. Dodatkowo mogą powodować ból, jeśli znajdą się w unerwionym miejscu. Co przyczynia się do powstania kurzajek? Kto znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka? Czy można sobie z nimi poradzić naturalnymi metodami?

Przyczyny powstawania kurzajek

Kurzajka to nic innego jak narośl na skórze, która powstała na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Do zakażenia dochodzi na skutek Bezpośredniego kontaktu z nosicielem wirusa lub podczas kontaktu płciowego. Wystarczy uścisk dłoni czy też nawet dotknięcie przedmiotów mających kontakt z osobą zarażoną, aby narazić się na zakażenie. Zwykle dochodzi do tego w miejscach publicznych, gdzie na powszechnie dotykanych przedmiotach i powierzchniach znajduje się wirus, któremu udało się przetrwać. Bardzo łatwo jest zarazić się wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w saunie, na basenie, w szatni, na sali gimnastycznej czy w salonie kosmetycznym.

Samo dotknięcie skażonego przedmiotu / powierzchni / skóry nie wiąże się ze stuprocentowym zakażeniem. Dochodzi do niego w przypadku wniknięcia wirusa przez uszkodzony naskórek do krwi. Jeśli układ odpornościowy nie jest wystarczająco silny i nie zwalczy wirusa, dojdzie do rozwoju kurzajki. W grupie zwiększonego ryzyka znajdują się osoby z osłabionym systemem immunologicznym, dzieci i osoby starsze.

Warto zaznaczyć, że brodawka może pojawić się dopiero po kilku miesiącach od daty zakażenia. Wielkość, kształt, barwa i umiejscowienie kurzajki zależne są od Typu wirusa odpowiedzialnego za zakażenie. Dopiero na podstawie rodzaju brodawki można dobrać skuteczną metodę leczenia. Brodawki mogą pojawić się na dłoniach, wałach paznokciowych, pod płytką paznokcia, na stopach, na skórze twarzy, na przedramionach czy nawet w okolicach narządów płciowych. Także na wargach, języku lub błonie śluzowej gardła. Sprawdź skuteczne zioła na kurzajki.

zioła na kurzajki

Skuteczne zioła na kurzajki

Najskuteczniejszymi ziołami na kurzajki są glistnik jaskółcze ziele, kłącze stopkowca, żyworodka i mniszek lekarski. Sokiem, wyciągiem i naparem można przemywać chorobowo zmienione miejsce lub stosować je w formie opatrunku.

Dodaj komentarz