Jak prawidłowo stosować suplementację?

Kiedy przyjmować suplementy diety?

Suplementy diety są już powszechnie dystrybuowane i dostępne dla wielu osób. Są one testowane i sprawdzane pod wieloma względami, dlatego ich jakość nie powinna być podważana. Warto jednak pamiętać, jak je prawidłowo stosować.

Kiedy przyjmować suplementy diety?

Istotnym aspektem prawidłowej suplementacji jest przede wszystkim właściwy moment przyjmowania leków. Dlatego też zgodnie z obowiązującymi zasadami suplementy rozpuszczalne w wodzie przyjmujemy przed posiłkiem, a te rozpuszczalne w tłuszczach po posiłku. Tylko wtedy będziemy mogli liczyć na ich kompleksowe uwalnianie i wchłanianie zawartych w nich substancji.

Niemniej jednak istnieje skuteczny podział przyjmowania leków zgodnie z rekomendowaną porą dnia. Nie są to sztywne reguły, choć warto ich przestrzegać. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas zestawieniem, które pozwoli w sposób jasny i przejrzysty zapewnić odpowiedni protokół suplementacji.

Jakie suplementy warto brać na czczo?

Z pewnością będzie to węgiel aktywny. Jako substancja wiążąca i absorbująca najlepsze rezultaty da właśnie na czczo, niemniej jednak po jego spożyciu należy wstrzymać się przed przyjmowaniem innych środków przez następne 4 godziny. Kolejnym suplementem może być błonnik pod różnymi postaciami. Ze względu na swoje działanie mogą być z powodzeniem stosowane na czczo, ponieważ ze względu na swój charakter mogą osłabiać działanie innych substancji aktywnych.

Na pusty żołądek dobrze działają również probiotyki. Najlepiej podawać je w połączeniu z produktami mlecznymi, dla uzyskania najlepszego działania. Z kolei żelazo może gorzej wchłaniać się w połączeniu z produktami mlecznymi oraz kofeiną, dlatego należy na to bardzo uważać.

Jak skutecznie łączyć ze sobą suplementy diety?

Niektóre połączenia, które można znaleźć na stronie https://terranovapolska.pl/103-produkty-w-formie-proszku, wpływają pozytywnie na ich wchłanialność i przyswajanie preparatów do organizmu. Stąd też często spotkamy gotowe połączenia tych składników w odpowiednio zbilansowanych preparatach. Do najczęściej rekomendowanych połączeń tych pierwiastków z pewnością możemy zaliczyć magnez i potas.

Jest to najpopularniejsze połączenie stosowane w wielu preparatach magnezowych, mające na celu lepsze wykorzystanie działania pobudzającego. Niemniej jednak zawartości tych pierwiastków powinny być takie same, dla zachowania ich kompleksowego działania. Jednak to nie jedyne połączenie spotykane w preparatach magnezowych.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY