Dieta pudełkowa, czyli dlaczego warto korzystać z cateringu?

catering dietetyczny

Pomyśl, ile czasu można by zaoszczędzić, rezygnując z przyrządzania posiłków, robienia zakupów i zmywania naczyń. Gdyby tak podliczyć te wszystkie godziny w skali roku, okazałoby się, że to niemały zysk. Nie mówiąc już o zaoszczędzonej energii oraz unikaniu rozmaitych niedogodności towarzyszących czy to gotowaniu, czy robieniu zakupów.
Zdrową alternatywą dla kuchennych wyzwań jest catering dietetyczny.

Moda na catering dietetyczny trwa w najlepsze, zwłaszcza wśród mieszkańców większych miast, w których konkuruje ze sobą wiele firm świadczących takie usługi. To nie tylko znak naszych czasów, wymuszających szybkie tempo życia, ale i doskonały sposób na utrzymanie zdrowej i szczupłej sylwetki.
Jeśli bowiem ograniczymy się do jedzenia tylko tego, co nam zaserwuje firma cateringowa, możemy mieć pewność, że pokryjemy zapotrzebowanie naszego organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Nie musimy planować posiłków ani marnować popołudnia na zakupy. Na tym jednak lista zalet diety pudełkowej się nie kończy.

Szeroka oferta

W ofercie firm zajmujących się cateringiem znajdziemy cały zakres rozmaitych opcji. Do wyboru są diety dla osób, które chcą schudnąć, zdrowo się odżywiać, zbudować masę mięśniową itd. Większe firmy oferują też diety specjalistyczne, uwzględniające ewentualne alergie czy indywidualne upodobania kulinarne. Jest w czym wybierać! O dobór składników dbają dietetycy, którzy wyliczą za ciebie ilość kalorii oraz proporcje między poszczególnymi składnikami.

Koniec ze zmywaniem naczyń!

Catering dietetyczny uwalnia od konieczności zmywania naczyń. W zlewie nie piętrzą się już talerze i garnki pokryte zaschniętym brudem, który trudno usunąć. Nie trzeba załadowywać ani rozładowywać zmywarki. To znaczne ułatwienie dla tych, którzy nie przepadają za trwonieniem czasu w kuchni.

Różnorodność

Mało kto planuje posiłki z dużym wyprzedzeniem, dbając o uwzględnienie w jadłospisie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W rezultacie jemy zazwyczaj ciągle to samo. Korzystając z usług firmy cateringowej, nieraz będziemy mile zaskoczeni otrzymaniem potrawy, której nie znaliśmy, a która smakuje wyśmienicie.
Sporej części tych potraw nie mają w swojej ofercie nawet najlepsze restauracje. Nie wszędzie zamówimy przecież surówkę z białej rzepy, dżem z dyni, kopytka jaglane czy koktajl z wodą brzozową. Catering jest więc również sposobem na poszerzenie rozpiętości doznań smakowych. To prawdziwa gratka dla smakoszy!

Warzywa i owoce

Ci, którzy nie przywiązują zbytniej wagi do codziennej diety, wiedzą wprawdzie, że trzeba jeść warzywa i owoce, ale robią to „na czuja”. Nie zaprzątają sobie głowy kalorycznością poszczególnych produktów czy skutkami podjadania.
Dieta pudełkowa wyklucza możliwość przypadkowych nadwyżek kalorycznych. Wszystkie dania są precyzyjnie zważone, a proporcje między składnikami dokładnie odmierzone, zgodnie z zaleceniami profesjonalnego dietetyka. Dlatego catering dietetyczny pozwala nie tylko uzyskać szczupłą sylwetkę, ale i zachować dobre zdrowie.

Jak więc widzisz, dieta pudełkowa ma mnóstwo zalet. Jest stosunkowo niedroga, zwłaszcza teraz, gdy ceny produktów w sklepach gwałtownie skaczą w górę. Wynikające z cateringu korzyści zdrowotne są zaś nieocenione.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Dodaj komentarz