Schorzenia

Zioła na cellulit

zioła na cellulit

Z nieestetycznie wyglądającym cellulitem borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak przypadłość ta dotyka przede wszystkim płci pięknej. Problem ten dotyczy nie tylko osób otyłych, ale także szczupłych, wysportowanych i młodych. Co przyczynia się do powstania cellulitu, kto jest podatny na lipodystrofię i jak ją zwalczyć?

Przyczyny powstawania cellulitu

Najczęstszą przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne. W wyniku nadprodukcji estrogenów dochodzi do zwiększenia się przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co z kolei prowadzi do przenikania przez nie płynu fizjologicznego i jego akumulacji w przestrzeniach międzykomórkowych. Następstwem tego są obrzęki zaburzające mikrokrążenie w głębszych warstwach skóry i tworzenie się coraz bardziej widocznych grudek na jej powierzchni.

Są to adypocyty, czyli Komórki tłuszczowe. Nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej określa się mianem cellulitu. Tego typu zaburzenia często obserwuje się u kobiet ciężarnych, stosujących antykoncepcję hormonalną, karmiących piersią i przechodzących menstruację. Cellulit widoczny jest przede wszystkim na udach, pośladkach, piersiach i brzuchu.

Przyczyną pojawienia się cellulitu mogą być także Czynniki genetyczne. W grupie zwiększonego ryzyka tą przypadłością znajdują się osoby borykające się z żylakami, mające wiotką strukturę tkanki łącznej i wykazujące skłonność do obrzęków.

Nieprawidłowo zbilansowana dieta i siedzący tryb życia także przyczyniają się do wystąpienia cellulitu, szczególnie nadmiar soli i cukru. Podatne na powstanie cellulitu są także osoby mające problemy z krążeniem, noszące zbyt obcisłe ubrania, nałogowo palące papierosy czy też mające wady postawy. Sprawdź skuteczne zioła na cellulit.

zioła na cellulit

Zioła na cellulit

Jest wiele sposobów na pozbycie się nieestetycznie wyglądającego cellulitu, a jednym z nich są zioła. Bardzo pomocny okazuje się być bluszcz, który zawiera substancje Ułatwiające rozbicie tkanki tłuszczowej i redukujące obrzęki.

Picie naparów z mniszka przyśpiesza wypłukiwanie toksyn z orgiazmu i odbudowę tkanek skóry. Koper włoski podobnie jak mniszek działa moczopędnie. W czarnej rzepie znajdują się olejki gorczyczne, które stymulują ukrwienie skóry i spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Pomocny jest także jalowiec, który poprawia przemianę materii oraz przepływ krwi i limfy.

Redukcji obrzęków i zastojów płynów w organizmie sprzyja również natka pietruszki o działaniu moczopędnym.

Pomocne przy cellulicie są także cynamon, ostropest plamisty i zielona herbata.

Dodaj komentarz