zioła na cellulit

Zioła na cellulit

Z nieestetycznie wyglądającym cellulitem borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak przypadłość ta dotyka przede wszystkim płci pięknej. Problem ten dotyczy nie tylko osób otyłych, ale także szczupłych, wysportowanych i młodych. Co przyczynia się do powstania cellulitu, kto jest podatny na lipodystrofię i jak ją zwalczyć?

Przyczyny powstawania cellulitu

Najczęstszą przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne. W wyniku nadprodukcji estrogenów dochodzi do zwiększenia się przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co z kolei prowadzi do przenikania przez nie płynu fizjologicznego i jego akumulacji w przestrzeniach międzykomórkowych. Następstwem tego są obrzęki zaburzające mikrokrążenie w głębszych warstwach skóry i tworzenie się coraz bardziej widocznych grudek na jej powierzchni. Są to adypocyty, czyli komórki tłuszczowe. Nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej określa się mianem cellulitu. Tego typu zaburzenia często obserwuje się u kobiet ciężarnych, stosujących antykoncepcję hormonalną, karmiących piersią i przechodzących menstruację. Cellulit widoczny jest przede wszystkim na udach, pośladkach, piersiach i brzuchu.

Przyczyną pojawienia się cellulitu mogą być także czynniki genetyczne. W grupie zwiększonego ryzyka tą przypadłością znajdują się osoby borykające się z żylakami, mające wiotką strukturę tkanki łącznej i wykazujące skłonność do obrzęków. Nieprawidłowo zbilansowana dieta i siedzący tryb życia także przyczyniają się do wystąpienia cellulitu, szczególnie nadmiar soli i cukru. Podatne na powstanie cellulitu są także osoby mające problemy z krążeniem, noszące zbyt obcisłe ubrania, nałogowo palące papierosy czy też mające wady postawy.

Zioła na cellulit

Jest wiele sposobów na pozbycie się nieestetycznie wyglądającego cellulitu, a jednym z nich są zioła. Bardzo pomocny okazuje się być bluszcz, który zawiera substancje ułatwiające rozbicie tkanki tłuszczowej i redukujące obrzęki. Picie naparów z mniszka przyśpiesza wypłukiwanie toksyn z orgiazmu i odbudowę tkanek skóry. Koper włoski podobnie jak mniszek działa moczopędnie. W czarnej rzepie znajdują się olejki gorczyczne, które stymulują ukrwienie skóry i spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Pomocny jest także jałowiec, który poprawia przepływ krwi i limfy oraz przemianę materii. Redukcji obrzęków i zastojów płynów w organizmie sprzyja również pietruszka o działaniu moczopędnym. Pomocne przy cellulicie są także cynamon, ostropest i zielona herbata.

Naturalne lekarstwa na cellulit

Cellulit można leczyć również naturalnymi lekarstwami. Jednym z takich lekarstw jest suplement Cellactiv, który wg producenta umożliwia redukcję celulitu o 85% w 4 tygodnie.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *