zioła na boreliozę

Zioła na boreliozę

By Bartłomiej Bulicz (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

By Bartłomiej Bulicz (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Borelioza to bardzo niebezpieczna choroba odkleszczowa. Jest wywoływana przez bakterie borrelia burgdorferi, które mogą występować w kilku postaciach między innymi jako krętki (stąd inna nazwa choroby – krętkowica kleszczowa), oraz w formach przetrwalnikowych np. cysty. Borrelia jest w stanie przenikać do ludzkich komórek i tam przetrwać. Od momentu ukąszenia przez kleszcza choroba rozwija się w ciągu 1-3 tygodni.

Przebieg boreliozy

W pierwszej fazie borelioza może powodować zaczerwienienie o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów. Zaczerwienione miejsce jest z reguły lekko wypukłe, ciepłe oraz bolesne przy dotyku. W tej fazie mogą wystąpić także objawy grypopodobne.

Jeżeli pacjentowi nie zostaną podane odpowiednie antybiotyki, borelioza przechodzi w drugą fazę, czyli rozsianą. Objawami wtórnymi tej choroby mogą być: zapalenie stawów, zaburzenia neurologiczne i zaburzenia kardiologiczne.

Po roku od zakażenia możemy mówić o postaci przewlekłej boreliozy. Trudno wymienić wszystkie objawy tej fazy choroby. Znajdują się wśród nich gorączka, dreszcze, bóle głowy, gardła, stawów, paraliż mięśni twarzy, zawroty głowy, a nawet problemy z mówieniem.

Zioła w leczeniu boreliozy

Okazuje się, że leczenie boreliozy antybiotykami nie zawsze bywa skuteczne. Warto wówczas skorzystać z terapii ziołowej, która może dać bardzo zadowalające rezultaty. Zioła na boreliozę to przede wszystkim:

  • Lukrecja gładka, która zwalcza zarażenia bakteryjne, w tym również boreliozę. Dzięki zawartości izoflawonoidu działa silnie przeciwzapalnie.
  • Czystek wzmacniający system immunologiczny i rozkładający też zbędne w naszym ciele mikroorganizmy. Powszechnie znane są jego właściwości antybiotyczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze.
  • Rdestowiec japoński, niezwykle skuteczny w zwalczaniu boreliozy. Oddziałuje na układ immunologiczny oraz wspomaga detoksykację organizmu.
Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *