zioła na ból brzucha

Zioła na ból brzucha

zioła na ból brzuchaBól brzucha to objaw, który może pojawiać się przy wielu schorzeniach i którego z pewnością nie należy bagatelizować. Lista winowajców odpowiadających za tego rodzaju dolegliwości jest bardzo długa: niestrawność, nadkwasota, jelito drażliwe, zapalenie pęcherza, a nawet infekcje intymne.

Najczęściej winna jest niestrawność

Najczęstszą przyczyną bólu brzucha jest niestrawność. Poza pobolewaniem w nadbrzuszu pojawia się przy niej uczucie przepełnionego żołądka, mdłości i nieprzyjemne odbijanie się. Niestrawność pojawia się zazwyczaj po zjedzeniu nieświeżej potrawy lub po zwykłym przejedzeniu. Nie jest groźna dla naszego zdrowia, ale mocno dokuczliwa. Możemy z nią z powodzeniem walczyć przy pomocy ziół.

Zioła na ból brzucha

Środki ziołowe – herbatki, napary, nalewki, krople bywają skuteczniejsze niż leczenie farmakologiczne. Oto zioła na niestrawność, które powinny na stałe zagościć w naszej apteczce…albo w kuchennej szufladzie. Pogromcą niestrawności jest przede wszystkim kminek zwyczajny. Ta przyprawa pobudza wydzielanie soków trawiennych, działa przeciwskurczowo i wiatropędnie. Równie skuteczna może okazać się mięta pieprzowa. Napar z jej liści pomaga w przypadku nieżytów żołądka i jelit, zwłaszcza we wzdęciach i niestrawności. inne mniej znane zioła zmniejszające dolegliwości żołądkowe to melisa lekarska, bylica oraz ostropest plamisty.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *