zioła na apetyt

Zioła na apetyt

Autor: Mattia Luigi Nappi

Autor: Mattia Luigi Nappi

Zaburzenia łaknienia to schorzenie, które znacznie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Brak apetytu skutkuje nieodpowiednim dożywieniem, co z kolei powoduje niedobór potrzebnych witamin, minerałów i może mieć zgubne efekty dla naszego zdrowia.

Zaburzenie łaknienia dotyka ludzi w każdym wieku. Cierpią na nie zarówno dzieci, jak i dorośli. Wśród najmłodszych, źródłem problemu jest zazwyczaj alergia pokarmowa lub wynik nieprawidłowego żywienia, zazwyczaj wmuszania dużych ilości pożywienia “na siłę”, wbrew woli dziecka oraz podawanie potraw, które nie odpowiadają gustom smakowym. W efekcie prowadzi to, do psychicznej blokady i wstrętu przed jedzeniem. U dorosłych, najczęściej przyczyną są stany depresyjne i zaburzenia psychicznej równowagi oraz stres. Jedzenie w pośpiechu również może zaburzać apetyt.

Z pomocą w zwalczaniu tego uciążliwego schorzenia przychodzi natura. W aptekach znajdziemy odpowiednia zioła na apetyt, dzięki, którym, łaknienie powinno wrócić do normy. Goryczka żółta wykazuje działanie pobudzające produkcję śliny i soków żołądkowych i skutecznie poprawia apetyt. Wydzielanie żółci pobudza również babka lancetowata. Cykoria podróżnik to ziele, które powinno być wypijane 30 minut przed obiadem, w celu zwiększenia poczucia łaknienia. Podobnie działa mniszek lekarski, który również powinien być wypijany przed posiłkiem. Innymi pomocnymi ziołami są: arcydzięgiel litwor, krwawnik pospolity, jałowiec pospolity czy też macierzanka piaskowa.

 

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *