Schorzenia

Zioła na apetyt

zioła na apetyt

Zaburzenia łaknienia to schorzenie, które znacznie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Brak apetytu skutkuje nieodpowiednim dożywieniem, co z kolei powoduje niedobór potrzebnych witamin, minerałów i może mieć zgubne efekty dla naszego zdrowia.

Dlaczego mamy zaburzenia apetytu i nie chcemy jeść?

Zaburzenie łaknienia dotyka ludzi w każdym wieku. Cierpią na nie zarówno dzieci, jak i dorośli. Wśród najmłodszych, źródłem problemu jest zazwyczaj alergia pokarmowa lub wynik nieprawidłowego żywienia, zazwyczaj wmuszania dużych ilości pożywienia “na siłę”, wbrew woli dziecka oraz podawanie potraw, które nie odpowiadają gustom smakowym.

W efekcie prowadzi to, do psychicznej blokady i Wstrętu przed jedzeniem. U dorosłych, najczęściej przyczyną są stany depresyjne i zaburzenia psychicznej równowagi oraz stres. Jedzenie w pośpiechu również może zaburzać apetyt. Sprawdź skuteczne zioła na apetyt.

zioła na apetyt

Jak poprawić apetyt ziołami?

Z pomocą w zwalczaniu tego uciążliwego schorzenia przychodzi natura. W aptekach znajdziemy odpowiednia zioła na apetyt, dzięki, którym, łaknienie powinno wrócić do normy. Goryczka żółta wykazuje działanie pobudzające produkcję śliny i soków żołądkowych i skutecznie poprawia apetyt. Wydzielanie żółci pobudza również babka lancetowata. Cykoria podróżnik to ziele, które powinno być wypijane 30 minut przed obiadem, w celu zwiększenia poczucia łaknienia.

Podobnie działa mniszek lekarski, który również powinien być wypijany przed posiłkiem. Innymi pomocnymi ziołami są: arcydzięgiel litwor, krwawnik pospolity, jałowiec pospolity czy też macierzanka piaskowa.