Zioła na anemię

zioła na anemię

Anemia to choroba związana z niewystarczającą ilością erytrocytów, czyli inaczej czerwonych krwinek. Zwykle jej przyczyną jest obniżony poziom żelaza w organizmie, a także niekontrolowane upływy krwi.

Jakie objawy wskazują na anemię?

Anemię można rozpoznać po charakterystycznych dla niej objawach. Są nimi między innymi Zawroty głowy, bladość skóry, częste omdlenia, mroczki przed oczami, ciągła słabość, bezsenność, a także suche i wypadające włosy.

Grupami ryzyka zachorowań na anemię są zwłaszcza osoby będące na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, których dieta nie zawsze dostarcza do organizmu wystarczających ilości żelaza oraz witaminy B12. Zagrożone mogą być ponadto kobiety z obfitym miesiączkowaniem, a także osoby zmagające się z krwotokami wewnętrznymi. Sprawdź skuteczne zioła na anemię.

zioła na anemię

Zbawienne zioła na anemię

Okazuje się przy tym, iż w leczeniu anemii bardzo dużą skuteczność wykazują różnego rodzaju zioła, które nie tylko Poprawiają wchłanianie żelaza, lecz także mają udział w zwiększaniu poziomu hemoglobiny w organizmie.

W przypadku anemii warto stosować w pierwszej kolejności niezwykle pomocny olej z czarnuszki, napary z pokrzywy i mięty, kozieradkę, kminek, szczaw kędzierzawy oraz ziele anyżu.

Wyjątkowe właściwości wykazuje ponadto lucerna, która nie tylko podnosi stężenie hemoglobiny, lecz także pozwala skutecznie oczyścić krew. Warto wspomagać się również doraźnie pyłkiem pszczelim, który doskonale wzmocni i zregeneruje osłabiony w przebiegu choroby organizm.

Inne zioła wspomagające leczenie anemii

  • Cherimoya (Flaszowiec peruwiański)
  • Dereń jadalny
  • Kolendra
  • Macierzanka
  • Morwa czarna, morwa biała
  • Pokrzywa