zioła na anemię

Zioła na anemię

DIC_With_Microangiopathic_Hemolytic_Anemia_(301920983)Anemia to choroba związana z niewystarczającą ilością erytrocytów, czyli inaczej czerwonych krwinek. Zwykle jej przyczyną jest obniżony poziom żelaza w organizmie, a także niekontrolowane upływy krwi.

Jakie objawy wskazują na anemię?

Anemię można rozpoznać po charakterystycznych dla niej objawach. Są nimi między innymi zawroty głowy, bladość skóry, częste omdlenia, mroczki przed oczami, ciągła słabość, bezsenność, a także suche i wypadające włosy.

Grupami ryzyka zachorowań na anemię są zwłaszcza osoby będące na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, których dieta nie zawsze dostarcza do organizmu wystarczających ilości żelaza oraz witaminy B12. Zagrożone mogą być ponadto kobiety z obfitym miesiączkowaniem, a także osoby zmagające się z krwotokami wewnętrznymi.

Zbawienne zioła

Okazuje się przy tym, iż w leczeniu anemii bardzo dużą skuteczność wykazują różnego rodzaju zioła, które nie tylko poprawiają wchłanianie żelaza, lecz także mają udział w zwiększaniu poziomu hemoglobiny w organizmie.

W przypadku anemii warto stosować w pierwszej kolejności niezwykle pomocny olej z czarnuszki, napary z pokrzywy i mięty, kozieradkę, kminek, szczaw kędzierzawy oraz ziele anyżu. Wyjątkowe właściwości wykazuje ponadto lucerna, która nie tylko podnosi stężenie hemoglobiny, lecz także pozwala skutecznie oczyścić krew. Warto wspomagać się również doraźnie pyłkiem pszczelim, który doskonale wzmocni i zregeneruje osłabiony w przebiegu choroby organizm.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Jeden komentarz do ziół na anemię

  1. Remigiusz pisze:

    Anemia nie jedno ma imię. Może być anemia megaloblastyczna związana z niedoborem wit. B12 lub kw. foliowego. Może być anemia z niedoboru żelaza. Może być anemia pokrwotoczna, a może być i wywołana przez larwę tęgoryjca. Może towarzyszyć chorobom przewlekłym wpływającym na funkcje szpiku (np. nowotwory, RZS, choroby nerek /niewydolność/, ch. bakteryjne,grzybicze, itd. itp.) A może być i hemolityczna /z towarzyszącą najczęściej żółtaczką/ lub aplastyczna (towarzyszy ciężkim chorobom szpiku), a może i być polekowa. Radzę nie polegać na ziołach, tylko – jeżeli poziom hemoglobiny spadnie poniżej 12 g/dl- nie czekać, lecz udać się do lekarza celem dokładnej diagnostyki. Lekarz zleci badania diagnostyczne, zadecyduje o czasie obserwacji i podejmie leczenie. A zioła? Dobre są! Zawsze najpierw leczymy się (o ile sytuacja na to pozwala) sposobami dietetycznymi, uzupełniając niedobory żywieniowe, ale są sytuacje, kiedy działać trzeba szybko i zdecydowanie. Ten artykuł ‘zachęca’ do leczenia się samemu. Uważajmy na to! Anemia – sama w sobie – nie jest chorobą, a objawem. Objawem choroby niekiedy ciężkiej i groźnej – począwszy od niedoborów żywieniowych, poprzez zmiany organiczne narządowe, a na nowotworach kończąc. A na ziółka też uważajmy. One też maja skutki uboczne i interakcje z rozmaitymi lekami. Np. nawet taki imbir – w połączeniu z kurkumą i cynamonem cejlońskim- w obecności aspiryny, może dać krwotok trudny do opanowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *