zioła na trądzik

Zioła na trądzik

Trądzik to choroba skóry charakteryzująca się występowaniem na różnych częściach ciała zaskórników, grudek, krostek, a niekiedy także sino-czerwonych guzków wypełnionych ropą.

trądzik

fot. Fotolia

Choć trądzik jest głównie problemem wśród młodzieży, związanym z okresem dorastania, to stosunkowo często dotyka on również osoby dorosłe, w tym w szczególności kobiety po ciąży, jak i w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, kiedy to mogą wystąpić zaburzenia hormonalne skutkujące m.in. występowaniem zmian skórnych.

Istnieje szereg sposobów leczenia trądziku. W sytuacji gdy dochodzi do konsultacji z lekarzem, przepisuje on zazwyczaj specjalne, antybakteryjne maści i żele zawierające witaminę A, nadtlenek benzolu lub też kwas azelainowy, a w sytuacji zaawansowanych stanów trądziku – doustne antybiotyki.

Kurację stosowaną przez lekarza warto jest jednak uzupełnić o preparaty ziołowe. Jeśli chodzi o zioła na trądzik poprawiające wygląd skóry, doskonale na regulowanie krążenia oraz wzmacnianie naczyń krwionośnych wpływają – zawierające flawonoidy – wyciąg z kory kasztanowca oraz ziele serdecznika.

Nie sposób jest nie wspomnieć także o uzyskiwanych z lawendy olejkach eterycznych oraz żelach aloesowych, które w szybkim czasie są w stanie przywrócić skórze jej naturalny blask. Z kolei jeśli chodzi o wspomagające leczenie trądzika oczyszczenie organizmu z toksyn, doskonale sprawdzą się napary ze skrzypu polnego, łopianu oraz liścia pokrzywy.

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Jeden komentarz do ziół na trądzik

  1. Anka pisze:

    Ja stosuję kilka z tych ziół, plus liść oliwny. Polecam Magazyn Zdrowia, tam wszystkoo co potrzebne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *