Choroby i schorzenia

Zioła na trądzik

zioła na trądzik

Trądzik to choroba skóry charakteryzująca się występowaniem na różnych częściach ciała zaskórników, grudek, krostek, a niekiedy także sino-czerwonych guzków wypełnionych ropą.

Co to jest trądzik

Choć trądzik jest głównie problemem Wśród Młodzieży, związanym z okresem dorastania, to stosunkowo często dotyka on również osoby dorosłe, w tym w szczególności kobiety po ciąży, jak i w Trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, kiedy to mogą wystąpić zaburzenia hormonalne skutkujące m.in. występowaniem zmian skórnych.

Istnieje szereg sposobów leczenia trądziku. W sytuacji gdy dochodzi do konsultacji z lekarzem, przepisuje on zazwyczaj specjalne, antybakteryjne maści i żele zawierające witaminę A, nadtlenek benzolu lub też kwas azelainowy, a w sytuacji zaawansowanych stanów trądziku – doustne antybiotyki.

Kurację stosowaną przez lekarza warto jest jednak uzupełnić o preparaty ziołowe. Jeśli chodzi o zioła na trądzik poprawiające wygląd skóry, doskonale na regulowanie krążenia oraz wzmacnianie naczyń krwionośnych wpływają – Zawierające flawonoidy – wyciąg z kory kasztanowca oraz ziele serdecznika.

zioła na trądzik

Jakie zioła pomagają na trądzik

Nie sposób jest nie wspomnieć także o olejkach lawendowych oraz żelach aloesowych, które w szybkim czasie są w stanie przywrócić skórze jej naturalny blask.

Z kolei jeśli chodzi o wspomagające leczenie trądzika oczyszczenie organizmu z toksyn, doskonale sprawdzą się napary ze skrzypu polnego, łopianu oraz liścia pokrzywy. Zbawiennie na trądzik działają także algi.

Lista innych ziół które pomagają w walce z trądzikiem