zioła na ból głowy

Zioła na ból głowy

Ból głowy zna każdy z nas. Jeśli występuje podczas przeziębienia, anginy, czy jest wynikiem zdenerwowania, poradzimy sobie z nim z łatwością przyjmując środki przeciwbólowe zawierające paracetamol czy ibuprofen. Trudniej jest zwalczyć ból migrenowy – klasterowy lub napięciowy. Leki nie zawsze zadziałają, ale pomocne w opanowaniu choroby mogą być zioła na ból głowy.

bol-glowy

fot. openDemocracy

Czym jest ból głowy?

Bóle głowy mogą być samoistne – migrenowe, napięciowe oraz klasterowe. Mogą być też objawem towarzyszącym innemu schorzeniu m.in. przeziębieniu, anginie, zapaleniu okostnej, zawałowi serca, nadciśnieniu czy guzom mózgu lub tętniakowi mózgu.

Przyczyny bólu głowy tak jak i jego postacie są różne. Przyczyną napięciowego bólu głowy może być stres, jedzenie, zmiana pogody. Jest to tępy ból głowy po jej obu stronach lub z tyłu głowy. Może mieć różne nasilenie. Migrena jest uznana za jeden z typów napięciowych bólów głowy. Może wystąpić z aurą lub bez. Bólowi towarzyszy światłowstręt, nudności, biegunki, wrażliwość na dźwięki i zapachy. Ból utrzymuje się do 72 godzin i obejmuje jedną stronę głowy. Klasterowy ból głowy jest jednym z najbardziej tajemniczych schorzeń. Zaczyna się od bólu oka, wywołuje łzawienie i katar. Trwa kilkadziesiąt minut, lecz napady się powtarzają nawet przez kilka tygodni.

Ziołolecznictwo przeciw bólom głowy

Każdy z bólów głowy wymaga leczenia. Czasem wystarczą doraźne środki, ale w przypadku migreny są to jeszcze leki, które ograniczają częstotliwość napadów oraz siłę bólu. Inną skuteczną terapią jest akupunktura, stosowanie zimnych lub ciepłych kompresów w celu zwężenia lub rozszerzenia naczyń krwionośnych. Doskonałym rozwiązaniem są zioła na ból głowy. Stosujemy napar z majeranku lub w przypadku samej migreny – złocienia maruna (w tym przypadku mogą być stosowane również kapsułki z wyciągiem z ziela).

Uwaga!

Zioła użyte nieumiejętnie także mogą zaszkodzić! Informacje zawarte na tej stronie stanowią jedynie wskazówki; wszelkie kuracje ziołolecznicze należy uprzednio skonsultować z lekarzem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji zielarskiej, skonsultuj się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *